PEN-PAL CLUB


Idź do treści

2015

PEN PAL CLUB

Wyspy Kanaryjskie są położone na Oceanie Atlantyckim. Wyspy te należą do Hiszpanii. Mają powierzchnię 7446,95m2. Wyspy Kanaryjskie składają się z 7 głównych wysp: Teneryfa, Feureventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera, El Hirro.
Największym miastem jest Las Palmas de Gran Canaria. Językiem urzędowym jest język Hiszpański. Aktualnym prezydentem Wysp jest Fernadndo Calavijo Batlle. Wyspy Kanaryjskie charakteryzują się bardzo słoneczną pogodą i pięknymi krajobrazami, które przyciągają tysiące turystów z całego świata. Lato panuje tu w zasadzie cały rok, a średnia temperatura wynosi ponad 20°C. Wyspy Kanaryjskie oferują nie tylko słoneczne plaże i nurkowanie wodach, ale dla bardziej aktywnych wyprawę na wierzchołek wulkanu. Wyspy zachwycają krajobrazami, plażami, błękitem oceanem i elegancją miejscowej architektury. Jedna z wysp została uznana za cud przyrody którą wpisano na listę UNESCO jako Rezerwat Biosfery .

WsteczPlayDalej

 Hiszpania (Królestwo Hiszpanii) liczy ok. 46 mln obywateli i zajmuje większą część Półwyspu Iberyjskiego. Madryt jest stolicą i największym miastem Hiszpanii, położonym w środkowej części kraju.Obecnie głową państwa (monarchii konstytucyjnej) jest król Filip VI Burbon.Hiszpania jest bardzo zróżnicowana geograficznie. Są tam i wysokie góry z ośrodkami narciarskimi zimą, jak i bardzo długie wybrzeże morskie z plażami. Nasi koledzy i koleżanki pochodzą z miasta Villanueva de la Reina w prowincji Jaén, w Andaluzji położonej w południowej Hiszpanii.

 HONGKONG – MIASTO MOJEGO PRZYJACIELA Z CHIN

W marcu 2015 podczas zajęć koła korespondencji zagranicznej ‘Pen Pal Club” uczniowie klasy IIID Gimnazjum Nr 13 w ramach realizacji projektu „Poznaj przyjaciela i odkryj jego świat” przygotowali prezentację multimedialną o Hongkongu. Znajdziecie w niej następujące informacje :
• Etymologia nazwy (przygotowała Zuzanna Nowacka),
• Położenie geograficzne, klimat ( Oliwia Dydykało),
• Najważniejszewydarzenia historyczne (Jakub Łapiński),
• Edukacja (Maja Daczyńska),
• Sztuka (Aleksandra Jasiulewicz),
• Święta (Krzysztof Pałka),
• Tradycyjne potrawy (Maciej Sobieraj),
• Słowniczek chińsko-polski (Łukasz Opalach),
• Miejsca, które warto zwiedzić (Michał Sulikowski),
• Muzyka (Damian Folga),
• Architektura (Izabela Wujkowska, Natalia Siurnicka).


Prezentacja

 Dania – Królestwo Danii– państwo położone w Europie Północnej (Skandynawia), najmniejsze z państw nordyckich. Państwo jest monarchią konstytucyjną. Dania to najstarsza europejska monarchia.Jest państwem Unii Europejskiej. Na obszarze Danii panuje klimat umiarkowany ciepły . Gospodarka kraju jest dobrze rozwinięta. Znane firmy duńskie to Maersk i . Posiada stosunkowo dobrze rozwiniętą sieć drogową.
Espergćrde – miasto w Danii, na północy Zelandii, 7 km od HelsingřrWedług danych szacunkowych liczy 11 397 mieszkańców. Ośrodek przemysłowy.

https://prezi.com/ivk8spsultsf/denmark/

 Łotwa państwo w Europie Północnej jeden z krajów nadbałtyckich. Ma klimat umiarkowany sezonowo.
Talsi miasto na Łotwie, w północnej Kurlandii, znane jako "Miasto na dziewięciu wzgórzach" góruje nad dwoma jeziorami. Historia miasteczka przetoczyła się po spokojnych brukowanych uliczkach, ładnie zachowanych parkach charakterystyczna cechą których są drzewka wiśni i jabłoni.
Serce miasteczka to stary zabytkowy fort w sercu miasta pobudowany na pagórku. Z tego punktu odkrywa się panorama całego Talsi. Mieszkańce miasteczka uwielbiają spacerować, tańczyć i śpiewać podczas przeróżnych uroczystości kulturalnych oraz koncertów.

https://prezi.com/8gzuiiemblhn/copy-of-copy-of-latvia/Powrót do treści | Wróć do menu głównego