Menu główne:

Pierwsza wycieczka czwartoklasistów!


Idź do treści

Pierwsza wycieczka czwartoklasistów!

09-10-2017r.

28 września 2017 roku klasa IV E wybrała się na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, gdzie w ramach Olsztyńskich Dni Nauki wzięła udział w warsztatach Sekretne życie mikrobów. Zajęcia podzielono na moduły: Czego oko nie widziało, a ucho... - bakterie w naszym ciele, Lodówka - mikroorganizmy w artykułach spożywczych i w naszych lodówkach, Tajemnica w kropli wody - bakterie w kropli wody, a także Świat pod stopami - mikroby żyjące w ziemi.
Uczniowie dowiedzieli się prawie wszystkiego o mikroorganizmach. Chętnie uczestniczyli w zajęciach, które były dostosowane do wieku dzieci i przeprowadzone w atrakcyjnej formie. Warsztaty bardzo podobały się młodym odkrywcom. Od dzisiaj wiemy jedno: mikroby są wśród nas!

Po zajęciach w Kortowie dziewczęta zaplanowały niespodziankę. Z okazji Dnia Chłopaka zaprosiły kolegów do kina na film Tarapaty. Główna bohaterka trafiła przez przypadek do ciotki w Warszawie. Poznała tam Olka. Dzieciom wpadł w ręce plan prowadzący do skarbu i ..... zaczęła się przygoda. Film przygodowy podkreślał wartość przyjaźni w życiu młodych ludzi i przypadł do gustu dziesięciolatkom.
W centrum handlowym czekały na uczniów "smaczne" przekąski w restauracjach (o których wszyscy wiedzą i chcą tam być, ale mówią, że jedzenie tam serwowane jest niezdrowe).

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Już planujemy kolejną wycieczkę.

Wychowawca

WsteczPlayDalej

Powrót do treści | Wróć do menu głównego